Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

Vypsaná Fixa

31. prosince 2005 v 11:00 | Martin Novák |  Hudba
Vypsaná Fixa
Od roku 1992 Márdi zpíval ve skupině K.R.K. Po rozpadu K.R.K. se Márdi s Pítrsem rozhodli oživit VYPSANOU FIXU, která se nacházela už čtvrtý rok v klinický smrti. Poté se seznámily s Mejlou a VF měla už tři členy.
Márdi, Pítrs a Mejla se sešli ve zkušebně a první sestava trvala zhruba půl hodiny. Márdi - kytara, Pítrs - basa, Mejla - pouštění automatu. Nikam to nevedlo a tak se Mejla zmocnil basy. Pítrs dal dohromady svoje troskobubny, ale pořád to nebylo ono. Večer v hospodě potkali Dejmala a ten lačně přijal nabídku stát se basákem VF. Ožralej Mejla se rozhodl, že prodá hokejovou výstroj a koupí si kytaru. To taky dodržel.
Vznikla tak původní sestava VF, která se nikdy nezměnila i když už proběhla řada krizí a každej chtěl vyhodit každýho. Márdi - zpěv, kytara ; Mejla - kytara ; Dejmal - basa ; Pítrs - bicí.

Vznikla nahrávka NO BURP! , která má dost hroznej zvuk, ale je v ní atmosféra a energie tohoto období. Vrcholem jsou songy MARINETTI a KRABICE. Vše bylo zaznamenáno na vypůjčeném mixu a kazeta byla vydána v nákladu zhruba čtyřiceti kusů a dnes je to rarita.
Celý rok "fixu" popularizovali ústní formou - to znamená, že neustále všude pořvávali, že jsou nejlepší. Setkávali se pouze s ironicko - schovívavými reakcemi. Nikdo je nebral moc vážně.
no burp!
Sehnali si zkušebnu na VŠ kolejích, kde fungoval skvělej klub BAŽINA. k tomu se vážou taky první koncerty, ale úplně první koncert VF proběhl na WAYNESTOCKU u ŽLUTÝHO PSAv září 1994. Hráli první a nebyl to žádnej zázrak ani průser - spíš legrace. Do léta 1995 hráli ještě asi dvakrát až třikrát na BAŽINĚ jinak nic moc. Vypadalo to, že VF zůstane letním projektem. Márdi jezdil s K.R.K. a Mejla, Dejmal a Pítrs založili skupinu THE TOY'S.
THE TOY'S existovaly zhruba rok a půl, ale měly jednu slabinu - jejich zpěvák na to kašlal a přes počáteční euforii začala kapela vyhnívat stejně jako K.R.K. Přesto dále existovaly K.R.K. i THE TOY'S dál a další plány VF byly takové, že v létě nahrajou další demo a pak se uvidí.
V létě 1995 nahráli druhý demosnímek Z NIETZSEHO NIC. Polovinu songů jsme vymysleli v průběhu roku a zbytek se dodělali na místě, bylo jich deset. Tentokrát si napůjčovali spoustu lepších aparatur a to se projevilo na lepším zvuku. Na nahrávání si přizvali Terezu šestnáctiletou "dívku", která nazpívala vokály. Nejdřív jim dost vadila, ale nakonec jsme ji přibrali do sestavy.
Do jara 1996 vydržela paralelní existence K.R.K. a VF. Na konci bubnoval Pítrs i v K.R.K., ale v květnu 1996 zakončil K.R.K. svoji činnost na MAJÁLES.
V létě 1997 nahráli další kazetu SMUTNÉ A VESELÉ VRAŽDY, které se dodnes prodalo asi osmset až tisíc kusů a na VF začali chodit lidi. Zejména v Pardubicích a celém východočeském regionu je VF celkem populární. Velký podíl na tom všem nese manager Ladys, kterýj přišel těsně před nahráváním "vražd". Sehnal spoustu akcí a shání je dodnes.
V roce 1998 vydali CD LUNAPARK, který šířej podzemní a všechny ostatní spodní proudy po celé České republice.
Díky Ladysovi zahráli na akcích v Německu, Holandsku, Polsku a Itálii. Zajímavou koncertní zastávkou byl také kravín v obci Sobětuchy - Vrcha."V podstatě bych nás charakterizoval jako směs energie, psychedelie a melodie. Texty jsou v češtině. Osobně bych náš styl pojmenoval POPUNK. Oslovuje různý typy lidí, některý nás nenáviděj, jiný nás maj rádi. Tak už to v životě bývá." řekl Márdi.
Brutální Všechno
V roce 2001 vydává Vypsaná Fixa svoje první oficiální album BRUTÁLNÍ VŠECHNO,z něho pochází videoklip STEREOID, kapela se stává jednou z nejvytíženějších v České republice a pravidelně koncertuje po celé ČR, tak si získává velké množství fanoušků a slaví slušné úspěchy. Na desce se objevují písničky z předešlých cédéček a kazet, které fiXa znovu nahrála a trochu upravila, je zde 14 písniček: Stereoid, Nina, San Piego, Hunny Bunny, Burlaki, James, Palmo Kartáč, Uganda, Lunapark, Letní Tlení, Lorenová, Čáp, Letadlo a 1982.
V roce 2003 vydávají desku BESTIÁLNĚ ŠŤASTNÍ, která kapele přináší velký úspěch, natačí se videoklipy na DOMÁCÍHO MOTOKROSAŘE, kde hlavní postavu Marka stvárnil Zemánek z Wohnoutů. Dále následuje videoklip, který se točí okolo samotné Vypsané Fixy, jsou zde záběry z koncertu- DROGOVÝ VEČÍREK. Jako poslední z této desky vychází ŠTĚSTÍ JIMY DIXONA, které zábavnou formou naráží na Česko hledá superstar. Deska má 15 písniček:Štestí Jimy Dixona, Palenie Titonia, Potápěči, Pohyb-oheň-šluk a dým, Odvážný mladý muž, Hlava, Žebříky, Drogový večírek, Krasojízda, Otužilci, Objev, Čistírna peří, Domácí motokrosař, Lednáčci a Kostel-biohazard-McDonald.
V roce 2005 přichází zatím poslední album VF, které se jmenuje KRÁSA NESMÍRNÁ a první vypuštěný klip z této desky se jmenuje KRABICE. Po úspěchu Krabice přichází další klip MAŽORETKA, který má slušné úspěchy. Album má 16 písní: Tančírna, Komik Lobotomik, V targa florio, Snídaně z elektřiny, Mažoretka, Odraz slunce v karaoke, Robinson, Krása nesmírná, Francouzska zpívá chanson, Ve sladký ulici, Jak bubnuje Charlie, Krabice, Východoněmecká kapela, Samurajské meče, Meloun, Iluze
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama