Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

Nominace českých hokejistů na OH

9. ledna 2006 v 17:15 | redakce |  Zajímavosti
"Rozhodli jsme se nominovat jen hráče, kteří jsou v současnosti stoprocentně zdravotně v pořádku. Nechtěli jsme riskovat, že budeme mít v týmu hráče, jejichž problémy se protáhnou a odehrají před olympiádou například jen jedno dvě utkání," řekl generální manažer reprezentace Zbyněk Kusý na tiskové konferenci v Praze.
Do týmu se tak nedostal po onemocnění žloutenkou útočník Patrik Eliáš z New Jersey, obránce Roman Hamrlík z Calgary, jenž má zraněné koleno, či útočník Radek Dvořák z Edmontonu, který má potíže s třísly. Již dříve vypadli pro zranění například Martin Havlát z Ottawy, Josef Vašíček z Caroliny či zadák Jiří Fischer z Detroitu, který nemůže hrát kvůli problémům se srdcem.
Jména trojice náhradníků však musí Česko zveřejnit nejpozději čtyřiadvacet hodin před začátkem turnaje. "Vybraní hráči se to dozvědí v polovině ledna. Nechtěli bychom se totiž dostat do situace, že budeme někoho volat a on bude na golfu na Bahamách," uvedl generální manažer. Momentálně jsou ve skupině potencionálních reprezentantů dva brankáři, pět obránců a šest útočníků. "Naše představa je taková, že celá trojice by byla při olympiádě někde v Evropě a v přípravě, abychom je mohli rychle povolat, kdyby bylo potřeba," řekl Kusý.
"Většina z nich by přitom do Turína jela," řekl kouč Alois Hadamczik. Eliáš, Hamrlík či Dvořák však mají ještě šanci se do národního mužstva v případě zdravotních problémů nominovaných hokejistů dostat. "Do začátku her můžeme v případě prokazatelného zranění někoho z vybraných hráčů či z jiných vážných důvodů udělat pět změn. Navíc tři zraněné můžeme nově měnit i v průběhu turnaje," řekl Kusý.
Zřejmě největším překvapením mezi nominovanými
je přítomnost obránce Malíka
Hadamczik se rozhodl vsadit na mezinárodně ostřílené hráče typu Jaromíra Jágra, Martina Ručinského, Pavla Kubiny, Davida Výborného či Františka Kaberleho. Mužstvo ale doplnil i hráči, kteří na žádné velké akci nestartovali - to je případ Jana Bulise z Montrealu, Martina Erata z Nashvillu a Rostislava Olesze z Floridy.
"Snažili jsme se sestavit tým tak, aby měl svou vnitřní strukturu. Potřebujeme nejen hráče, kteří dávají branky, ale i ty, kteří budou bránit," vysvětlil svou volbu Hadamczik. Zejména proto se rozhodl upřednostnit Bulise před Alešem Kotalíkem z Buffala, jenž je druhým nejlepším českým střelcem v NHL. "Deset branek ale dal z přesilovek, na které my počítáme s jinými hráči. Bulis oproti tomu hraje více než tři minuty v průměru na zápas v oslabení," řekl Hadamczik k nejsložitějšímu rozhodování v nominaci. Kotalík tak z nominace vypadl na poslední chvíli stejně jako před letošním šampionátem ve Vídni.
Hadamczik věří, že se mu podařilo sestavit zkušený tým, které je vhodně doplněný mladými a agresivní hráči. Za "novou" krev považuje vedle Bulise, který odehrál v národním týmu jen tři zápasy, i Olesze a Martina Erata. "Olesz i přes své mládí hraje v první lajně Floridy a chodí i na oslabení, což je obdivuhodné. Erat podával velmi dobré výkony v loňské extralize a pokračuje v nich i v NHL. Typologicky se nám do mužstva hodí, přinese tak potřebnou dynamiku," věří Hadamczik.
K nejzkušenějším naopak patří brankář Dominik Hašek, jehož čeká start již na čtvrtých olympijských hrách či pětinásobní mistři světa František Kaberle a Výborný, kteří naopak prožijí olympijskou premiéru. Zřejmě největším překvapením mezi nominovanými je vedle Bulise přítomnost obránce Marka Malíka, kterému se v loňské extraligové sezoně v Česku moc nedařilo. "Před výlukou byl ale v NHL nejlepším hráčem v hodnocení plus mínus bodů a i letos je nejlepším českým hráčem podle tohoto kritéria. Navíc před olympiádou nebude čas na žádné soustředění, takže je důležité, aby hráči přijeli v dobré pohodě. A ta nyní v Rangers je," uvedl Hadamczik na dotaz ČTK. Newyorský klub, kterému šéfuje Jágr, má v nominaci největší zastoupení. Za Rangers hrají i Ručinský, Straka a Petr Průcha.
České hokejisty čeká úvodní zápas turnaje 15. února proti Německu, do dějiště olympiády ale přiletí o den dva dříve, neboť NHL se hraje ještě 11. a 12. února. Například obránce Filip Kuba ale dorazí až v noci před utkáním. "I proto jsme se požádali o přeložení posledního tréninku před zápasem na večer. Ani ten ale někteří nestihnou. Trenér bude mít mužstvo pohromadě až na dopoledním rozbruslení," řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.
Nominace českých hokejistů na olympijské hry v Turíně:
Brankáři: Dominik Hašek (Ottawa/NHL), Milan Hnilička (Liberec), Tomáš Vokoun (Nashville/NHL),
obránci: Tomáš Kaberle (Toronto/NHL), František Kaberle (Carolina/NHL), Filip Kuba (Minnesota/NHL), Pavel Kubina (Tampa Bay/NHL), Marek Malík (New York Rangers/NHL), Jaroslav Špaček (Chicago/NHL), Marek Židlický (Nashville/NHL),
útočníci: Jaromír Jágr, Petr Průcha, Martin Ručinský, Martin Straka (všichni New York Rangers/NHL), Jan Bulis (Montreal/NHL), Petr Čajánek (St. Louis/NHL), Martin Erat (Nashville/NHL), Milan Hejduk (Colorado/NHL), Aleš Hemský (Edmonton/NHL), Robert Lang (Detroit/NHL), Rostislav Olesz (Florida/NHL), Václav Prospal (Tampa Bay/NHL), David Výborný (Columbus/NHL).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama