Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

Zápis do 1. třídy - napsali o nás

4. února 2006 v 0:39 | Jozef Németh |  Napsali o nás
V Třebívlicích čekala na budoucí prvňáčky nejen vyzdobená třída
Deník Litoměřicka - 30.1.2006 ( str. 11 a 14 )
Třebívlice - Čtrnáct prvňáčků zasedne po prázdninách do lavic Základní školy v Třebívlicích. Přesně tolik jich se svými rodiči přišlo k sobotnímu zápisu.
Nastávající školáky čekala u zápisu slavnostně vyzdobená třída. Pěvecký soubor, složený z jejich budoucích spolužáků, pro ně připravil kulturní vystoupení. Po splnění potřebných formalit si mohli prohlédnout svoji budoucí školu.
--
Oči budoucích prvňáčků prozrazovaly zvědavost, napětí i trochu trémy, do školy se však vesměs těší. "Do školy se těším, budou tu noví kamarádi. Zatím neumím psát, ale paní učitelka mě to jistě naučí," svěřila se Verunka Becková z Řisut.
--
Školáky nečeká pouze učení, ve škole pracuje řada uměleckých a zájmových kroužků, na své si přijdou malí sportovci. Například i mezi dopoledním a odpoledním vyučováním si mohou zahrát stolní tenis, popularitu si získává mezi dětmi florbal. Škola má počítačovou učebnu, své vlastní webové stránky, prostřednictvím kterých se mohou děti i doučovat, zpracovávat úlohy a podobně. Úzce spolupracuje s lovosickou základní uměleckou školou. "Veškeré kroužky, vyjma keramického, kde děti přispívají na materiál, jsou bezplatné. Mezi dětmi jsou velmi populární pěvecký i dramatický kroužek, hra na flétnu, country tance. Funguje zde také tělovýchovný kroužek, oblíbený zejména mezi kluky. Sami žáci vydávají školní časopis," přibližuje mimoškolní činnost učitelka Marie Vinšová.
--
Problém škol v malých obcích spočívá v nedostatku žáků. Vedení školy proto vyvíjí maximální snahu, získat co nejvíce dětí. "Snažíme se školu v obci udržet a naplnit požadovaný limit žáků, stanovený ministerstvem. Uvědomujeme si, že škola je základem obce. Naše škola je plně organizovaná, přesto na prvním stupni máme dva ročníky spojené, takže učíme celkem v osmi třídách. Nicméně zatím máme takový počet, který nám provoz plně organizované školy umožňuje a další třídy spojovat nehodláme, " tvrdí ředitelka Klupáková. Jak zdůraznila, nikdy není sloučená první třída a ani třídy na druhém stupni.
Třebívlickou školu navštěvují kromě místních také děti z okolních vesnic. Přijíždějí sem ze Solan, Děčan, Vojniček, Želkovic, Dřemčic, Skalice, Řisut i z Leské. Také v tomto roce nastoupí do první třídy řada dětí právě z těchto obcí, přičemž většina z nich již navštěvuje předškolní zařízení v Třebívlicích.
JOZEF NÉMETH
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama