Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

Napsali o nás

21. ledna 2007 v 12:33 | Litoměřický deník |  Napsali o nás

Situace financování internetu je kritická


Peníze chybějí, projekty malých škol jsou v tuto chvíli ohroženy
Deník Litoměřicka
Litoměřicko - Od začátku ledna jsou školy na Litoměřicku v nejistotě. Financování Státní a informační politiky ve vzdělávání (SIPVZ) je ohroženo. O tom, jestli školy nakonec peníze dostanou, by měla rozhodnout vláda již tento týden.
Stát totiž zastavil pro rok 2007 financování připojení škol do internetové sítě a nebude jim poskytovat dotace na financování vzdělávání pedagogů v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), legalizaci programového vybavení, nákupů, obnovy a údržby techniky.
"Pokud se tak stane, přijdeme v tomto roce o slíbených 77 tisíc korun na dokončení projektu "Děti učí děti - Třebívlicko očima náctiletých", dále oproti loňskému roku asi o 15 tisíc korun na školení učitelů a podporu SIPVZ a navíc si ještě budeme muset hradit připojení počítačových učeben k internetu," říká Aranka Klupáková, ředitelka Základní školy v Třebívlicích, kde v rámci výuky pracuje s internetem všech 51 žáků 2. stupně.
"Jestliže bychom si měli vše hradit sami, byla by to pro nás obrovská zátěž," dodává. "Finanční prostředky by nám chyběly i na dokoupení techniky jako je data-projektor. Ten patří podle Ministerstva školství ke standardu pro naplňování SIPVZ," doplňuje ředitelka.
Základní škola v Třebívlicích mohla vloni díky financování SIPVZ Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy zahájit dvouletý projekt a upravit tak jednu kmenovou učebnu na učebnu vhodnou k výuce ICT.
"Na projekt jsme získali dotaci ve výši 136 500 korun a z provozních vlastních prostředků přidělených na provoz školy pro rok 2006 jsme celkově dodali 62 tisíc korun, takže jsme mohli k sedmi školním PC přikoupit dalších třináct," informuje ředitelka Klupáková. "Žáci teď mohou zpracovávat dílčí témata samostatně a už se u počítače nemusejí tísnit ve tříčlenných skupinkách," dodává.
"Naši školu navštěvuje jedenatřicet žáků. Pracovat mohou s devíti počítači, jeden používá učitel. Telefónica O2 zatím připojení do sítě zachovala, co bude následovat dále, nevíme," říká ředitel křešické školy Adolf Škarda.
V jednodušší situaci jsou například litoměřické školy. Město jim každoročně na internet navíc dobrovolně přispívá. "Každá škola v Litoměřicích tak dostala v roce 2006 z městského rozpočtu příspěvek ve výši sto tisíc korun, které musí zpětně vyúčtovat," sdělila závěrem Helena Bitrichová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Městského úřadu v Litoměřicích.
Jana Michálková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama