Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

Zápis žáků do 1. třídy a Dopoledne otevřených dveří 27. ledna 2007

27. ledna 2007 v 18:48 | redakce |  Archiv rok 2006 - 2007

27. ledna 2007 proběhl Zápis do 1. třídy v ZŠ Třebívlice
a Dopoledne otevřených dveříPřinášíme Vám pár informací a fotografií, které doplníme v pondělí.

Zápisy do škol začalyPředškoláci mají nejčastěji potíže s výslovností
Deník Litoměřicka
Litoměřicko - Předškoláci procházejí svou první významnější zkouškou. Na základních školách probíhají v těchto dnech zápisy dětí do prvních tříd.


Na Základní škole v Třebenicích včera vítaly děti u zápisu paní učitelky v kostýmech, převlečené za pohádkové postavy. "Je to sice netradiční způsob, ale chceme, aby se děti uvolnily a zbavily strachu z neznámého prostředí," říká Petr Malý, ředitel Základní školy v Třebenicích.
K zápisu do první třídy tu včera přišlo dvacet osm dětí. "V mateřské škole pracujeme s dětmi průběžně po celý rok. Provičujeme s dětmi pravolevou orientaci, vázání kliček u bot, základní a doplňkové barvy, číselnou řadu do deseti, rozlišování a přiřazování pojmů více - méně, či řadu první - poslední a nahoře - dole," říká vedoucí MŠ v Třebenicích Dagmar Pokorná. Předškoláci zde pracují s grafomotorickými listy, kdy kresbou oblouků či vlnovek uvolňují zápěstí. "Je třeba, aby uměli nakreslit postavu a její proporce, znali geometrické tvary, recitovali básničky nebo vyprávěli příběh," vysvětluje Pokorná. "Pokud mají děti problémy s výslovností, pracují s nimi naše dvě logopedky," dodává.
Tuto pomoc již dnes nabízí většina mateřských a základních škol. Stejně tak i na Základní škole v Třebívlicích, kde probíhají zápisy dětí do první třídy právě dnes. "Zápis jsme spojili se Dnem otevřených dveří, takže nás dnes mohou až do jedenácti hodin navštívit i ostatní zájemci," říká Aranka Klupáková, ředitelka Základní školy v Třebívlicích, kde bude akce slavnostně zahájena v 8 hodin v budově 1. stupně. Dětem i jejich rodičům se zde budou věnovat jak paní učitelky, tak i vychovatelky.
Jana Michálková

Foto: U loňského zápisu na třebívlické škole předškoláci také kreslili. Pedagogové tím například prověřují ohebnost jejich zápěstí a koordinaci pohybu ruky.
Na závěr Zápisu si všichni předškoláci odnesli dárky od starších žáků .
Dopoledne otevřených dveří
Ve škole bylo připraveno mnoho prací žáků školy. Některé z bývalých žáků zaujala práce současných žáků, ale třeba i soutěž u 6. třídy z dějepisu.
( více obrázků z jednotlivých tříd v galerii - zápis do 1. třídy )
Mezi těmi, kteří se přišli na školu podívat byl i pan Oldřich Oplt ze Židovic ( 86 let ), který školu navštěvoval už v letech 1934 - 1936.
S ním se přišla podívat na školu i jeho dcera Alena Opltová, která školu navštěvovala v letech 1964 - 1973. Prošli spolu obě budovy a zavzpomínali. Paní Alena ukázala otci i místo, kde sedávala.

Více obrázků naleznete v galerii :
http://zstrebivlice.blog.cz/galerie/zapis-do-1-tridy-2007-2008
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama