Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

Výlet 1.,2., a 4. třídy 2008

21. června 2008 v 13:30 |  školní výlety 2008
Výlet 1., 2. a 4. třídy na hrad Bezděz a okolí Máchova jezera
Naše třídy se vydaly na poznávací výlet na hrad Bezděz a plavbu po Máchově jezeře. Výlet se nám podařil a přinášíme Vám pár fotografií a základních informací.
Romantická krajina v okolí Máchova jezera láká návštěvníky od nepaměti. Tajemné rokle, bizardní skalní útvary a rozlehlá vodní plocha představují inspiraci pro umělce a ráj odpočinku pro všechny návštěvníky.
Máchův kraj je jedinečný širokou nabídkou příležitostí k trávení volného času. Můžete zde navštívit zříceniny středověkých hradů (Bezděz, Houska, Kokořín, Lemberk), využít husté sítě cyklostezek nebo celý den proležet na krásné pláži u jezera.
My jsme se rozhodli využít Okružní plavby lodí po jezeře s nádherným výhledem do okolí. Vypluli jsme ze starého lázeňského městečka Doksy. Každoročně jsou Doksy dějištěm hudebního festivalu a tradičních cyklistických závodů a ne náhodou patří k nenavštěvovanějším rekreačním místům severních Čech.
Bylo zde opravdu krásně. A tak něco o místě kde jsme byli na výletě.
Něco málo o Bezdězu - co víme my !
Jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v Čechách postaven Přemyslem Otakarem II. v letech 1264-78. Roku 1279 zde byl vězněn kralevic Václav II. se svou matkou Kunhutou. V roce 1350 byl vydán Karlem IV. zákaz oddělení hradu od královských držav, ale to porušil už jeho syn Václav IV.
Po bitvě na Bílé Hoře byl hrad v majetku Albrechta z Valdštejna, který jej přebudoval na klášter, pak obsazen Švédy a od roku 1662 až do zrušení kláštera Josefem II. zde žilo několik mnichů. Z expozice např.: Čertova a Velká věž, hradní palác s raně gotickou kaplí, budova purkrabství, na přístupové cestě zbytky kapliček barokní křížové cesty, aj.
Královský hrad Bezděz patří bezesporu mezi naše nejznámější a nejoblíbenější hrady. Charakteristická silueta hradu se dvěma věžemi na vyšší ze dvou znělcových homolí (604 a 577 m. n.m.), které výrazně převyšují okolní krajinu, tvoří nezapomenutelnou dominantu regionu.
O významu Bezdězu vypovídá i to, že ještě v průběhu třicetileté války nechal vojevůdce Albrecht z Valdštejna stavět před hradem barokní bašty. Od roku 1633 hradní budovy sloužily jako klášter, po jeho zrušení roku 1785 byl Bezděz opuštěn. Již od poloviny 19. století dochází na Bezdězu k významným restaurátorským pracím, díky kterým hrad přečkal do současnosti jako skvělá ukázka raně gotické architektury.
Něco málo o Máchově jezeře - co víme my !
Máchovo jezero není jezero, ale rybník. Založil ho král Karel IV. roku 1366 (některé prameny uvádějí 1367) pod názvem Velký rybník.
Ze zápisků pražského kanovníka Beneše Krabice z Veitmile se dovídáme, že "toho roku a v tom čase císař …. zbudoval a vyzvedl rybník podivuhodné velikosti, jakési velké vodstvo, pod hradem Bezděz."
Král prý často chodíval na nedalekou skalku a prohlížel si širokou vodní hladinu. Místu se dodnes říká Králův stolec.
Dodnes je bývalý Velký rybník největším rybníkem v Libereckém kraji. Slouží jako ochrana před záplavami, k chovu ryb a především jako populární rekreační středisko. Dva malé ostrůvky - Myší zámek a Kachní ostrov - jsou cennými ornitologickými rezervacemi veřejnosti nepřístupné. Na pískovcové skále na Myším zámku jsou zbytky tvrze z 15. stol.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama