Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

České středohoří v oblasti Třebívlicka - Řisuty

30. ledna 2009 v 7:20 |  Školní projekt - Třebívlicko očima náctiletých
V krátkých reportážích Vás seznámujeme s krajinou okolo Třebívlic, ze které navštěvují naší školu žáci. Tyto reportáže věnujeme všem, které k těmto místům přitahují nějaké vzpomínky a mají rádi své prostředí, ve kterém žíjí a vyrůstají. Na projektu se podílejí žáci a žákyně školy v rámci tématu - Poznej svou vlast. Tentokrát jsme zavítali do malé vesničky asi 5 km od obce Třebívlice. Pojďte se s námi podívat do obce :
ŘISUTY

Obec leží asi 5 km od Třebívlic a 14 km od Loun. Pokud pojedete z Lovosic na Most hned za Želkovicemi zahnete doprava a zhruba po dvou km přijedete do obce. Spadá pod obec Libčeves a oblast Lounska.
Na návrší nad obcí stojí torzo jednolodního, původně gotického kostela sv. Bernarda s hranolovou věží v západním průčelí. Barokní přestavba se uskutečnila zřejmě na počátku 18. století.

Před kostelem spočívá na dvojitém soklu značně poškozená barokní socha sv. Antonína z roku 1718.
Západně od obce se vypínají konce Hradišťsko s lesním porostem a suťovými poli a Líska s porostem stepní lysiny. Severovýchodně od obce vrch Srbsko, lokalita chráněných druhů rostlin.
Počátkem 70. let 20. století byl v Řisutech objeven depot cínového nádobí, které zde po roce 1620 ukryl zdejší protestantský kněz Jan, než byl nucen odejít do emigrace.
Na rozdíl od okolních vesnic Řisuty po druhé světové válce opustilo spoustu německých rodin a vesnice byla z poloviny německé národnosti. Svou základnu zde měly i jednotky německé armády - dle pověstí místních starousedlíků.
Na severní straně zalesněného kopce Hradišťko jsou zbytky valů po pravěkém opevnění neznámé doby.
Mezi obcemi Řisuty a Želkovice jsou rozsáhlé ovocné sady. Obcí vede také cykloturistická magistrála Most - Doksy. V současné době má obec 66 stálých obyvatel. Školu v Třebívlicích navštěvují tři žákyně a jeden žák.
V obci naleznete Kovodílnu a přes prázdniny spoustu chatařů. Dnes už jsou Řisuty naplněny obyvately více o víkendech a svátcích, když přijedou chalupáři než přes týden.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vládík Vládík | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 16:10 | Reagovat

Moc hezký článek =).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama