Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

Svátek Svatého Valentýna očima náctiletých...

10. února 2009 v 22:40 | redakce |  Z prací našich žáků

Jako každý rok i v tomto, si budeme připomínat svátek Svatého Valentýna, který je 14. února. A tak jsme se v rámci informatiky a pracovní činnosti ponořili do výroby Valentýnských přáníček. Úkolem bylo připravit si jej na počítači jako předlohu pro vlastní práci.
Nejen to, ale také jsme se snažili opět zjistit jak to s tím svátkem je. A tady Vám přinášíme něco o tomto svátku a pár našich vytvořených přáníček.
Svátek sv.Valentýna, který se slaví 14. února, se v naší zemi dnes bere jako samozřejmost. Stále se ještě najde mnoho odpůrců, kteří tvrdí, že český svátek lásky je 1. máj, ale proč by si zamilovaní nemohli své city dokazovat víckrát do roka ?
Svátek zamilovaných, sv.Valentýn, je rozšířen po celém světě. Není to ale jen výmysl dnešní doby, sv. Valentýn je skutečnou historickou osobností. Zápisky z historických knih datují příběh sv.Valentýna do doby starého Říma, za panování císaře Claudia II.Gothica (268-270).
Valentýn byl údajně velice ctnostný, počestný a moudrý člověk. Dokonce i do císařova paláce se donesly zvěsti o tomto šlechetném muži. Císař neváhal a Valentýna si k sobě povolal. Při jejich setkání císař velice zalitoval, že se Valentýn, tak chytrý a vzdělaný muž, nemůže stát jeho přítelem, neboť vyznává křesťanství a věří pověrám. Valentýn mu ovšem odporoval a tvrdil, že právě císař je ten, který má mysl svázanou pověrami a pověrčivostí.
Císař se urazil, co si to k němu jeho poddaný dovoluje a nakázal městskému prefektu Astoriovi, aby na Valentýna dohlížel. Astorius nelenil, a aby císařův úkol bezchybně splnil, vzal Valentýna do svého domu. Díky tomu se Valentýn poprvé v životě setkal s dokonalou krásou, která brala dech. V domě prefekta se totiž seznámil s jeho nevidomou dcerou a okamžitě se do ní zamiloval. Astorius měl svou dceru velice rád a tak požádal Valentýna, jestli by se nemohl pomodlit za zrak jeho dcery. Valentýn, uchvácen její krásou se nad ničím nezamýšlel a protože věřil v sílu svých modliteb, celou noc se modlil za její uzdravení. Druhý den ráno nevěřil prefekt svým očím. Skutečně se stal zázrak a jeho krásná dcera znovu viděla. O nevídaném uzdravení si začal povídat celý Řím. Odmítli ale věřit v takový zázrak, vtrhli do prefektova domu a Valentýna odvlekli za město, kde ho popravili. I přes smutný osud se díky této legendě stal sv.Valentýn patronem věrné, čisté a oddané lásky.
I křesťané převzali tuto legendu do svých zápisů a příběh spojili se svým světcem Valentýnem, mučedníkem za vlády císaře Claudia II.
Duševně nemocný císař se prý rozhodl zrušit manželství, neboť ženatí muži podle něj nebyli dobrými válečníky. Kněz Valentýn však přes císařův zákaz tajně dál oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal dceři vězeňského dozorce před svou smrtí zakončil slovy: "Od Tvého Valentýna".
A tak od té doby si v den svátku Sv. Valentýna posílají a dávají zamilovaní lidé tyto "valentýnky" s vyznáním lásky.

Takže, nezapomeňte potěšit ty, na které myslíte .....
LÁSKA BOLÍ A ZRAŇUJE NÁS a PŘESTO TOLIK MILUJEME !!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 michaela michaela | E-mail | 20. února 2009 v 16:50 | Reagovat

jo jo ujde je to moc ins........no je to v poho

2 kristýna kristýna | E-mail | 20. února 2009 v 16:51 | Reagovat

de te do dpc  nemam to skim slavit a to me dost mrzi vite

3 Liss&Greece Liss&Greece | E-mail | Web | 25. února 2009 v 9:19 | Reagovat

Nechcete udělat nějaký desing?Napište obědnávku do jakéhokoli článku a na mail můžete poslat fotografie!děkuji a těším se na návštěvu!!!A ještě,můžu se zeptt,proč máte blog a ne normální www.cz stránky?

4 admin admin | 25. února 2009 v 11:00 | Reagovat

pro Liss&Greece : nepotřebujeme udělat desing. Máme blog protože se na jeho tvorbě podílejí žáci a je to jednodušší. Děkujeme za návštěvu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama