Poslední rozloučení redakce Paáji.

Za dobu vzniku školního časopisu navštívilo do 1. července 2010 stránky 624 159 návštěvníků z celého světa. Stránky se umisťovaly v kategorii školství do 150 místa. V poslední době je navštěvovalo na 320 návštěvníků denně. Rekord návštěvnosti za den byl 1 726 návštěvníků v květnu 2006.
Redakce věnovala panu učiteli dort PAÁJI za práci a pomoc při vedení kroužku.Společně jsme ho ochutnali a rozloučili se.

Tak tyto stránky už dlouho nejsou aktivní ale stále je navštěvuje spoustu lidí. Děkuji všem, kteří zde hledají co potřebují nebo si jdou zavzpomínat na školní časy.

K 21. listopadu 2011 je navštívilo 700 256. To je za půl roku přibližně 48 000 lidí.
K 5. listopadu 2012 je navštívilo 772 450. Za rok je to tedy přes 70 000 lidí.
K 31. prosinci 2012 je navštívilo 778 000. Ročně si tedy drží návštěvnost 70 000 lidí.

Adventní koncerty Granátku

30. prosince 2009 v 6:33 | Ladislava Tichá |  Školní rok 2009-2010
Adventní koncerty Granátku
Jako každý rok i letos jsme poctivě nacvičovali vánoční písně a koledy. Proč? Abychom mohli s čistým svědomím zazpívat na adventním koncertě. A že konkurence byla veliká. V sobotu 12. prosince jsme zpívali v kostele sv. Václava v Třebívlicích.
Naším předskokanem byl pěvecký sbor gymnázia z Ústí nad Labem. Proti nám jsou už tito zpěváci vyzrálí a zkušení, dokáží se také udržet v několika hlasech. Zazpívali hezky a čistě. My jsme je poslouchali a pozorovali ze zadní části kostela - stáli jsme pod kůrem. Jejich repertoár tvořily anglicky zpívané vánoční písně. Bohužel, ani jednu jsme neznali. Nicméně jejich vystoupení se pro nás kromě poslechu stalo také výukou sborového zpěvu.
Po jejich vystoupení jsme přišli na řadu my. Celým naším programem všechny přítomné prováděl Švadla. Zpívali jsme krásné české a moravské koledy, k nim jsme přidali i nové vánoční písně - např. Vánoce v lese. Do našeho repertoáru se vešly i písně jako Dobrý král Václav, Purpura či Rolničky, rolničky. Vystoupení jsme zakončili krásnou českou oslavnou koledou Narodil se Kristus Pán. Do našeho sboru patří také kytary - u těch se střídaly Karča, Jana, Lucka, Andulka, Štěpánka a Nikolka. Po vystoupení jsme sklidili velký potlesk a také nám pan starosta Mgr. Seifert předal koledu - košík plný ovoce. Velmi nás potěšilo, že se koncertu zúčastnila také naše bývalá sbormistryně a zakladatelka Granátku paní Mgr. R. Gaertnerová. I ona byla s naším vystoupením spokojená.
O týden později nás čekal koncert v nově otevřeném kostele sv. Martina v Solanech. Tam nás pozval místní starosta pan J. Týce. I zde jsme měli předskokana. Byli to dospělí členové lounského pěveckého sboru Kvítek. Zazpívali opravdu nádherně, čtyřhlase a známé vánoční písně. Měli jsme tu čest je vidět a slyšet už při zkoušce. Byli jsme jejich zpěvem opravdu okouzleni a poslouchali jsme s otevřenými ústy. Naše vystoupení tady bylo stejné jako v Třebívlicích, jen Dobrého krále jsme museli vynechat, neboť nám chyběli sólisté. I zde nám posluchači zatleskali, pan starosta Týce nám pak předal koledu a mohli jsme jet domů. Tentokrát jsme byli opravdu rádi, protože venku bylo - 17 stupňů Celsia a v kostele se netopilo.
Naše poslední dvě vystoupení byla v úterý 22. prosince ve školách. Nejdříve na zámku - "Zpívání na schodech" a pak ještě na prvním stupni ve 3. a 4. třídě.

Kyrie Eleison
Veselé vánoční hody
Štěstí, zdraví, pokoj svatý
Bratři já jsem slyšel z nebe hlas
Dobrý král Václav
Purpura
Rolničky, rolničky
Byla cesta ušlapaná
Den přeslavný
Narodil se Kristus Pán

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mgr.Gaertnerová Mgr.Gaertnerová | E-mail | 8. ledna 2010 v 14:25 | Reagovat

Jen hezky zpívejte dál. Ráda bxch si s vámi někdy zazpívala společně s bývalými členy sboru
Též děkuji za veřejné poděkování v kostele
Mgr. Gaertnerová

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama